Loading...
DOBRO Podaj Dalej2022-06-09T15:57:26+00:00

DOBRO Podaj Dalej

to szereg akcji, które rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach tej inicjatywy wychodzimy do ludzi spoza naszej wspólnoty z konkretnymi działaniami przynoszącymi dobro. Wierzymy, że będzie ono wędrowało i będzie przekazywane dalej innym potrzebującym. Nasze akcje mają charakter ewangelizacyjny. Jesteśmy przekonani, że Bóg jest dobry, miłosierny i kocha nas najbardziej na świecie. Nie chcemy zamykać się w tym doświadczeniu sami, ale pragniemy dzielić się dobrą nowiną z innymi. Inicjatywa DOBRO Podaj Dalej jest właśnie okazją, aby nie tylko powiedzieć, ale również pokazać, że Bóg może działać przez drugiego człowieka. Doświadczamy Boga w tym działaniu i odnajdujemy Go.
Poprzez nasze akcje chcemy zachęcić ludzi do Kościoła, który jest pełen dobra, a my, jako ludzie świeccy, współtworzymy go. Naszym marzeniem jest, dać impuls do wielu podobnych działań w naszym mieście.

Biblia 24/7

To jedna z akcji w ramach DOBRO Podaj Dalej.

Druga edycja Biblia 24/7 odbyła się w dniach 29.05 – 04.06.2022 w parafii św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze. Czytaliśmy Pismo Święte non stop (dzień i noc), od początku do końca. Wydarzenie transmitowaliśmy online.

Transfuzja Miłości

W czerwcu 2021 roku, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, rozpoczęliśmy akcję Transfuzja Miłości i organizujemy zbiórki krwi w zielonogórskich parafiach.

Zaradny Franek

DOBRO Podaj Dalej rozpoczęliśmy od akcji Zaradny Franek. W naszej parafii powstała tablica ułatwiająca komunikację. Mogą na niej pisać osoby potrzebujące konkretnego wsparcia oraz te, które pragną zaofiarować pomoc. Daje ona szansę znalezienia lub ofiarowania pomocy w najbliższym środowisku, jakim jest parafia.

Dobry Przekaz

Zastanawialiśmy się jak docierać z Dobrą Nowiną do ludzi z innych parafii oraz do tych, którzy są daleko od Boga. A może wyświetlać to na jednym z telebimów umieszczonych w naszym mieście!
Tak wystartowała akcja Dobry Przekaz.

Najnowsze aktualności

Przejdź do góry