DOBRO Podaj Dalej – BIBLIA 24/7

Wydarzenie Biblia 24/7, czyli czytanie Pisma Świętego dzień i noc przez 7 dni, było okazją do wsłuchania się w to Boże przesłanie.

Akcja odbywała się w naszej parafii w dniach 16 – 22 maja 2021 roku. Rozpoczęła ją uroczysta Msza św. odprawiana pod przewodnictwem ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Po Eucharystii Biskup przeczytał pierwszy fragment Biblii. Całe wydarzenie zakończyło się w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego Mszą św. o godzinie 18.00. Przewodniczył jej o. Marian Gołąb prowincjał franciszkanów konwentualnych w Krakowie.

W czytaniu Biblii wzięło udział ponad 100 lektorów, wśród nich był również ks. Biskup Paweł Socha.

Cieszy nas, że w wydarzenie zaangażowało się wiele osób z innych parafii i wspólnot. Każdy czytał tekst Pisma Świętego przez pół godziny i godzinę słuchał. Nikt nie mógł wcześniej przewidzieć, który fragment będzie dla niego, ale może właśnie to jeszcze bardziej otworzyło lektorów na Słowo Boże, na to, co Pan do nas i przez nas chciał powiedzieć.

Akcja stała się okazją do rozpropagowania w mediach całej inicjatywy DOBRO Podaj Dalej. Transmitowaliśmy ją na żywo na stronie parafii oraz na Facebook i kanale YouTube Fraternii Franciszkańskiej Effatha. Wierzymy, że Biblia to Żywe Słowo, które ma moc prowadzić nas i doświadczać. Bóg nadal używa Słowa, aby dotrzeć do nas i działać w naszym życiu. Poprzez akcję Biblia 24/7 chcemy zachęcać innych do poznania samego Boga właśnie przez Słowo. Tak wielu z nas nie sięga do Pisma Świętego. Zmieńmy to!

Chcemy też, aby czytanie Biblii non stop, stało się cyklicznym wydarzeniem w Zielonej Górze i dlatego już teraz zapraszamy na kolejną odsłonę naszej akcji.

„Życzę każdemu z was, abyście usłyszeli głos Ducha Świętego, aby choć jedno z miliona słów zapadło w wasze serca i je otworzyło; aby przybliżyło was do Boga, do misji, którą ma dla was; aby to słowo was umocniło; aby było dla was mądrością, wiedzą, bojaźnią Bożą” – mówił, po prowincjał o. Marian Gołąb OFMConv. na zakończenie pierwszej edycji wydarzenia.