Panta rej – czas płynie, a płynie nieubłaganie, dlatego pora abyśmy przypomnieli o cyklicznym już wydarzeniu BIBLIA 24/7.

Czytanie w tym roku rozpoczynamy 12 maja (Mszą Świętą o godz.18.00) a kończymy 18 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.
My działamy pełną parą przygotowując tę 4. (już😯) edycję BIBLIA 24/7, dlatego zachęcamy, aby wpisać te ważne daty w kalendarz i wziąć udział w czytaniu Biblii od początku aż do końca.

 

Biorę udział w wydarzeniu Biblia 24/7 gdyż ono buduje we mnie wspólnotę kościoła, gdzie wiele osób z innych parafii, wspólnot także przychodzi do naszego kościoła świętego Franciszka, aby czytać i słuchać Słowo Boże od początku do końca.

To czytanie w kościele zainspirowało mnie, aby chętniej i częściej sięgać do Pisma Świętego w zaciszu swojego domu i w ten sposób spotykać się z Bogiem.
A co najważniejsze przekonałam się podczas poprzednich edycji, że Słowo Boże jest żywe i najbardziej dotyka tych którzy czytają. Często te słowa trafiały idealnie w sytuację indywidualną i Bóg osobiście przez nie dotykał serc i przemieniał. Dowodem na to jest wiele świadectw innych lektorów.

Ela

 

Od kilku lat jestem zaangażowany w akcję Biblia 24/7. Czytanie Słowa Bożego jest dla mnie wielkim przeżyciem. Mam świadomość, że jest to spotkanie z Bogiem Odwiecznym, ale żywym i bliskim również współczesnemu człowiekowi. Odnoszę wówczas wrażenie, że biorę udział w biblijnych wydarzeniach: jestem ich świadkiem i uczestnikiem.

Czytane przeze mnie Słowo Boże ogarnia mnie swoją mocą i odczuwalną Miłością Boga.

Darek